Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Suplementacja probiotyczna na wczesnych etapach życia.

June 28 @ 4:30 pm - 5:30 pm CEST

Mikrobiota jelitowa stanowi złożoną społeczność mikroorganizmów, które, będąc w bliskiej interakcji zarówno ze środowiskiem wewnętrznym, jak i zewnętrznym, odgrywają ważną rolę w zachowaniu optymalnego zdrowia. Zmiany w składzie mikroflory jelitowej, określane mianem dysbiozy jelitowej, wpływając na aktywność mikroorganizmów, mogą prowadzić do rozwoju choroby.

Ostatnio przeprowadzone badania nad suplementacją probiotykami w okresie ciąży oraz we wczesnym okresie życia (okres niemowlęcy) potwierdzają ich korzystne działanie związane z poprawą wyników urodzeniowych, jak również zapobieganiu przedwczesnym porodom i zmniejszeniu ryzyka powszechnych chorób wieku dziecięcego, w tym kolki niemowlęcej, biegunki, egzemy, sepsy lub martwiczego zapalenia jelit.

Podczas webinaru dowiesz się:
– Jak ekspozycja na czynniki środowiska zewnętrznego na wczesnych etapach życia może wpływać na proces tworzenia się mikrobioty jelitowej u dzieci?
– Jakie korzyści mogą wiązać się z suplementacją probiotyczną wdrożoną we wczesnym okresie dzieciństwa?
– Dlaczego postbiotyki mogą być bardziej atrakcyjną alternatywą dla probiotyków, zwłaszcza w przypadku wcześniaków i niemowlaków?

Organiser

Food Forum
Phone:
502238021
Email:
klaudia.mikolajczyk@forum-media.pl
View Organiser Website

Other

Target Audience:
Microbiome Professionals, Adults, Students, Family's & Children
Type of Event:
Virtual Event

Venue

Forum Media Polska
ul. Polska 13
Poznań, wielkopolskie 60-595 Poland
+ Google Map
Phone:
502238021
View Venue Website